Ienākt
42_onboard_computer

Borta dators

Borta dators dod ātru, viegli saprotamu pārskatu par galveno ceļa informāciju un sniedz savlaicīgu brīdinājumu par melno ledu. Dažiem modeļiem, instrumentu paneļa displejā ir redzams arī statusa ziņojumus no vadītāja asistenta, lai jūms vienmēr ir visa attiecīgā informācija īsumā.

Borta datora panelī ir papildus četras analogas ciparnīcas: degvielas mērītājs, spidometra, tahometra un degvielas patēriņu vai eļļas temperatūras mērītājs. Borta datoram ir standarta LCD displejs vai augstas izšķirtspējas platekrāna krāsu displejs atkarībā no transportlīdzekļa un aprīkojuma.

Papildus galvenajai informācijai, piemēram, vidējo patēriņu un ātrumu, ierašanās laiku un atlikušo attālumu līdz nākamajai degvielas uzpildes stacijai, displejā rāda arī Check Control brīdinājumi un informāciju no vadītāja asistenta. Piemēram, ātruma limita informāciju ļauj datora bortā saglabātu informāciju, informē vadītāju par aktuālajiem ātruma ierobežojumiem, kā arī aktīvās kruīza kontroles stāvokli un līnijas maiņas signālu. Tas arī parāda ziņas un statusa atjauninājumus no izklaides un komunikāciju funkcijas, kā arī navigācijas un servisa informāciju tieši instrumentu panelī.Vadītājs var pārslēgties starp dažādiem skatiem un funkcijām, izmantojot pogas uz indikatora, daudzfunkciju stūres ratā vai iDrive pārzinī.
Atgriezties pie saraksta