Ienākt
03.09.2011.

BMW autopilots ir pilnībā funkcionējošs.

Vācu kompānija BMW izstrādājusi autopilota sistēmu, kas ir funkcionē patstāvīgi un savu drošību pierādījusi testu laikā uz A9 automaģistrāles.
BMW autopilota testu prototips tika iebūvēts 5.sērijas modelī un veiksmīgi izmēģināts darbībā, braucot pa automaģistrāli.
BMW konstruktoru radītā sistēma prot ne vien ieturēt taisnu virzienu, bet atpazīst arī citus transportlīdzekļus un spēj patstāvīgi veikt apdzīšanas manevru.
Viens no inovatīvās sistēmas izstrādātājiem - Raimonds Freimans, atzīst, ka šobrīd autopilots spēj funkcionēt tikai uz lielajām maģistrālēm, bet mazākie ceļi pagaidām vēl ir pārāk sarežģīts uzdevums.
BMW atzīmē, ka izmēģinājumu laikā sistēma ne reizi neesot kļūdījusies, tomēr uzsver, ka tuvākajā laikā šī tehnoloģija vēl netiks ieviesta tā iemesla dēļ, ka inženieriem nepieciešams uzkrāt pieredzi un tikai tad, kad ražotājs būs simtprocentīgi pārliecināts par autopilota nekļūdīgu darbību jebkuros apstākļos, autopilots pārceļos uz bavāriešu sērijveida modeļiem.

BMW izstrādātās autopilota sistēmas pamatā ir īpaši precīza globālās pozicionēšanas sistēma, kā arī priekšā, sānos un aizmugurē izvietotu sensoru komplekss, kas piegādā datus centrālajam procesoram, kas tos izvērtē kopā ar motora, kameru un citu asistentu sistēmu sniegto informāciju un pieņem pareizo lēmumu katrā konkrētā situācijā.

Atgriezties pie saraksta

Citi jaunumi