Ienākt
16.04.2012.

Pirmie iespaidi par Jauno BMW 320D F-30

Ir grūti iedomāties, kādā veidā ir iespējams radīt jaunu modeli, ja līdzšinējais jau ir tik nevainojams. Taču BMW to ir izdarījuši un pirmais, pēc kā mēs varam par to spriest, ir dizains.

Ja nebūtu raksturīgo priekšējo lukturu ar kvadrātveida „eņģeļacīm”, tas izskatītos pēc nedaudz samazināta 5.sērijas BMW. Auto ir ieguvis vēl sportiskāku ārieni, turklāt ir mazliet garāks, platāks un augstāks, nekā tā priekštecis. Īpaši to var just salonā, kur ir vairāk vietas aizmugurē sēdošajiem, arī bagāžas nodalījums ir ietilpīgāks.

Līdz šim pircējiem pašiem bija jālauza galva, kā vizuāli personalizēt savu 3.sērijas BMW, tagad ražotājs ir nācis pretī, piedāvājot Sport, Modern un Luxury apdares variantus.

Piemēram, Modern, kāds bija mūsu izmēģinātais 320d, atšķīrās ar gaišu paneli, tādas pašas gaiši zaļpelēkas krāsas stūri un ciparnīcām, bet melniem sēdekļiem un melniem griestiem. Interesanti. Katrā ziņā – gaumes lieta, bet ir, kur izvērsties.

Uz ceļa

Uzsākot braukšanu, kā arī paātrinājumā ir grūti aizmirst, ka zem motora pārsega atrodas dīzeļdzinējs. Tomēr salīdzinot ar daudziem citiem šī tilpuma agregātiem, skaņa nebūt nav uzbāzīga. Turklāt vienmērīgā (arī lielā) ātrumā tā vispār pazūd, un 2,0 litru 184 ZS dzinējs sāk priecēt ar fantastisko degvielas ekonomiju. Pa šoseju – 4,1 litrs uz 100 km (līdz 100 km/h), vidējais – mazliet virs 5 litriem uz 100 km.

Par spīti šai acīmredzami iespaidīgajai ekonomijai un virknei tehnisku jaunievedumu, kas sākas ar astoņpakāpju automātisko pārnesumkārbu un beidzas ar ECO PRO braukšanas režīmu (līdztekus SPORT un COMFORT režīmiem), simpātiskais vācu sedans ir palicis uzticīgs savai pamatvērtībai - braukšanas dinamikai.

Stūres reakcija ir viegla un precīza, pārnesumkārbas darbība tik nemanāma, ka sajūta ir nevis kā vadītājam, bet kā pasažierim. Taču, atliek izvēlēties režīmu SPORT un dzinēja skaņa kļūst intriģējošāka, gāzes pedālis – vēl atsaucīgāks, mudinot iekārtoties ērtāk un baudīt absolūtas kontroles sajūtu, ko sniedz šis auto. Šeit vietā atzīmēt, ka 0 līdz 100 km/h sprintu 320d var pieveikt 7,6 sekundēs.

Spriedums

- Ja vēlies izbaudīt, ko nozīmē perfekts gaitas komforta un vadāmības līdzsvars, nevainojama dinamika ar konkurētspējīgu degvielas patēriņu, šajā klasē neko labāku par jauno 3.sērijas BMW neatradīsi.

Protams, salīdzinot ar līdzīga izmēra auto, kam nav tik prestižs zīmols, tas ir padārgs, turklāt nesātīgi izvēloties papildaprīkojumu, to var sadārdzināt vēl vairāk. 320d bāzes cena ir nedaudz virs 38 tūkstošiem eiro, bet parasti pircējiem "izdodas" vēl vismaz 10 tūkstošus pielikt klāt opcijās. Labā ziņa ir tā, ka tālākpārdošanas vērtība turēsies stabili, jo piekritēju šim modelim netrūkst.

(Citēts no WhatCar)

Atgriezties pie saraksta

Citi jaunumi