Ienākt
03.10.2011.

Alpina D5 Biturbo

Tāpat kā visi citi Alpina, arī D5 Biturbo vizuāli maz atšķiras no standarta BMW un auto piederību citam zīmolam akcentē tikai attiecīgās emblēmas un īpašie 20 spieķu riteņu diski ar Alpina ģerboni centrā. Lielākās izmaiņas parasti notiek salonā, kur Alpina cenšas ieviest elegantāku, nosvērtāku gaisotni, un zem motora pārsega.

Alpina D5 Biturbo, kas pieejams gan ar sedana, gan universāla virsbūvi, tiek veidots uz 313 zirgspēkus spēcīgā BMW 535d bāzes. Kopš Alpina darbnīcās uzlabota gaisa ieplūdes sistēma, kā arī veiktas izmaiņas atgāzu turbīnu un degvielas iesmidzināšanas sistēmā, maksimālā jauda sasniedz 350 zirgspēkus, kas atbilst 117 zirgspēkiem no viena darba tilpuma litra. Tā kā motors un turbīnas tiek pakļautas lielākām slodzēm, nepieciešama labāka dzesēšana, kā arī jaudīgajam motoram piemērota izplūdes sistēma, kas būtībā esot pārņemta no B5 Biturbo, tikai papildināta ar kvēpu filtru. Arī astoņu pakāpju automātiskā pārnesumkārba tikusi modificēta.

Apjomīgo darbu rezultāts ir auto, kas sedana versijā spēj 100 km/h sasniegt 5,2 sekundēs, maksimāli attīsta 270 kilometrus stundā, bet tai pašā laikā vidēji patērē tikai 6,2 litrus dīzeļa uz 100 kilometriem. Universāla gadījumā abi rādītāji ir tikai nedaudz sliktāki.

Atgriezties pie saraksta

Citi jaunumi